| SagittariusM a întrebat:

Care e mai bun dintre Intel core 2 duo E6400 1.8Ghz si Intel dual core 3Ghz si oare merge pe vreunu' fifa 12?

6 răspunsuri:
| Ionut01x a răspuns:

Normal ca Intel dual core 3Ghz

"si oare merge pe vreunu' fifa 12"

memorie RAM?
Placa video?

| SagittariusM explică (pentru Ionut01x):

Am inteles aluzia, da sigur ca stiu ca mai conteaza si ramii, placa video dar ma refeream explicit la procesor "desteptilor"am crezut ca o sa va dati seama si la ce te gandeai cand ai scris comentariul nu ai vazut ca am mai facut o data referire pe seama subiectului respectiv?

| Ionut01x a răspuns (pentru SagittariusM):

Ba "desteptule" trebuia sa precizezi, nu putem citi gandurile.

"nu ai vazut ca am mai facut o data referire pe seama subiectului respectiv?"

Nu pentru ca nu era inca aprobate (cred) sau trebuia sa golesc memoria cache

| GroparuVesel a răspuns:

Tu habar nu ai ca 3Ghz e mai mare decat 1.8 Ghz? NU conteaza doar procesorul, trebuie si RAM si placa video, pentru asta vezi cerintele jocului.

| SagittariusM explică (pentru GroparuVesel):

Stiu asta dar faceam referire doar la procesor si din cate stiu eu procesoarele Intel core 2 duo sunt mai performante, de exemplu daca te uiti la cerinte fifa trebuie sa ai Intel core 2 duo la 2.4 Ghz sau AMD Athlon x2 5600+...sau tu nu faci diferenta dintre Intel core 2 duo si Intel dual core?

| GroparuVesel a răspuns (pentru SagittariusM):

NU conteaza ce marca este, conteaza doar cat de bun e. ( 3Ghz e mai bun decat 1.8 Ghz ) si in plus, la cerinte trebuie sa le indeplinesti macar pe alea, poti sa ai si mai bun.