| bobcubob90 a întrebat:

Trebuie sa aleg un laptop dintre astea 2 : Acer Aspire E1-571G Laptop (NX. M7CSI.003) (Intel Core i3 2348M- 4GB RAM- 500GB HDD- 15.6 Inches- Win8- 2GB Graph-placa video)

SI

Notebook / Laptop Acer Aspire 7745G-434G32Mn Core i5 430M 2. 26GHz 4GB RAM DDR3 AMD Radeon Mobility HD 5650 1024 MB 17.3 inch HD+ CineCrystal

Vreau pentru gaming si browsing. Am facut o comparatie intre procesoru i 3 si i5 si il bate la fel si placa video o bate pe cealalta voi ce ziceti? dau funda

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Eu aș alege pe al doilea.Procesorul e mai nouț un pic, are ecranul mai mare și în special ca nu cred că va avni cu soft preinstalat „gratis"(real plătești licența la windows, licența ce te costa cam 5-600 ron). Succes

| qLiNn a răspuns:

Pentru browsing sunt foarte bune, mai ales pentru filme, dar recomandarea mea pentru tine ar fi, daca vrei pentru gaming iti recomand ASUS sau LENOVO, nu ai precizat ce core are fiecare daca i3 are 2. 3GHz si dual-core, iar i5-ul are 2. 26GHz si e quad-core sau six-core, bate la fund i3-ul, incearca sa-ti iei procesor Haswell sunt mult mai stabile, in rest e ok, dar totusi intre astea 2 zic ca al doilea ar fi mai bun!

| bobcubob90 explică (pentru qLiNn):

I3 are 2. 3GHZ... am comparat pe un site de specialitate si zice ca bate pe i5