| danny_4551 a întrebat:

Care e mai util laptopul sau computerul?

6 răspunsuri:
| JaJe a răspuns:

Cand va aud pe voi ca laptop-urile nu sunt pentru jocuri, va inselati, poate acum 3-4 ani nu erau pentru jocuri, in prezent daca esti dispus sa cheltui o suma minima de 3000lei pe un laptop, DA!

Revenind, Fiecare are avantajul lui,
Laptop-ul pentru mobilitate si consum mai mic fata de un calculator

Iar calculatorul desktop este util pentru performanta in general, piesele performante sunt mai ieftine pentru un calculator decat pentru laptop, de exemplu la performanta unui laptop de 3000 lei, pe calculator investesti jumatate din bani.

Personal iti recomand Laptop cat de cat performant, consider ca este un best-buy, Performanta peste medie, Consumul curentului electric scazut fata de un PC, Mobilitate.

Era sa uit, un alt dezavantaj la laptop e ca se fura usor daca nu esti atent, pe cand la calculator nu trebuie sa-ti faci griji.

| laptopnews a răspuns:

Depinde de activitatile pentru care sunt folosite! Ambele au avantaje si dezavantaje!
Pentru mobilitate, performantele oferite - fara sa tinem cont de pret, dimensiuni, spatiul ocupat etc, am spune laptop! happy

| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Laptop-ul este portabil dar nu sunt asa de performante ca PC-ul (computer-ul).

| EdiT a răspuns:

La intrebarea PC sau Laptop raspunsul meu este: Daca te joci mai mult de acasa si mai schimbi placa video, atunci PC. Daca esti mai mobil si te joci pe la amici in locatii mai indepartate, atunci un Laptop.Alegerea este pana la urma la latitudinea voastra.
Cei care zic ca PC-urile au mai multa minte nu stiu ce vorbesc. Gasesti si laptopuri performante (i5, i7, depinde de buget). Si nu vorbesc doar de procesoare.

| TicTac90 a răspuns:

Laptopul. Funda

| monna99 a răspuns:

Laptopul e bun cand trebuie sa pleci la facultate sau undeva ca sa il poti transporta, dar calculatorul e putin mai destept! Imi dai funda mie? PLZ!winkinghappybig grin