| Soldatul a întrebat:

Care e viteaza maxima de download a unei tablete?

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Seby90 a răspuns:

Salut, sunt 2 factori care influenteaza major viteza de download pe orice rig. Bine, aproape 3.

Prima si cea mai importanta, este conexiunea la itnernet, este clar ca daca ia net limitat la 100kb nu va trece de viteza asta.
A doua ar fi cu siguranta procesorul, care daca nu poate interpreta / scrie datele pe tableta intr-un timp cat mai bun nu va creste de o anumita variabila (in cazul tau nu cred ca trece de 2-3mb, la fel ca si telefonul meu de altfel, un snapdragon dual core la 1ghz).

Ar mai fi valoarea ramilor, cu cat este mai mica cu atat incetineste sistemul si implicit viteza de download.

Ulterior. cred ca ar fi de mentionat mediumul pe care scrii, daca ai un card de clasa 10 de exemplu, nu vei avea nici un fel de bottleneck, dar daca ai un card de clasa 1-4 pai atunci vei fi limitat intre 500kb/s si 2mb.

Sunt mai multe lucruri care influenteaza, iar pe rigurile portabile nu poti avea pretentii.

| supermamici a răspuns:

In functie de net si de capacitatea de transfer a spatiului de stocare.

| Soldatul explică:

Tin sa precizez ca am o tableta Allview alldro speed duo.