| Ioan97 a întrebat:

Care este cea mai buna imprimanta pana on 300 de lei

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei sa stii adevarul? Nici una noua. Toate imprimantele noi au cartusele cu un cip, care citeste cat % din vopsea mai are. Astfel, cand ajunge la 0 sau aproape de 0, si vrei sa-l reincarci, nu poti, si ori trebuie sa platesti pe langa reincarcare si valoarea unui nou cip, ori iti cumperi alt cartus. Pe scurt te costa in jur de 80-100 lei o reincarcare.

Normal, imprimantele mai vechi, de cativa ani, 3 ani sa zicem, nu au cipuri. Astfel o reincarcare te costa maxim 50 de lei un toner plin. Un toner te tine cam 300-400 de pagini scrise.

Pe lunga durata economisesti extraordinar de multi bani, si poti sa cumperi o imprimanta de genul chiar dintr-un magazin de calculatoare sau de reparatii calculatoare. Eu asa am facut, si am imprimanta de un an jumatate si inca o folosesc. Intr-un an am economisit pe putin 700 lei.

Sper ca ti-a folosit!

| bineproportionat a răspuns:

Salut, cea mai buna e Canon si la pana in 300 de lei este asta http://bit.ly/187pikK

| CMarian a răspuns:

Uita-te aici http://www.emag.ro/imprimante-inkjet/c?ref=landing_1_0 la Multifunctional Canon Pixma MG2450, A4

| ionutzzC a răspuns:

Canon