| angel333 a întrebat:

Care-i cea mai buna imprimanta?

12 răspunsuri:
| asya a răspuns:

Canon...asta folosesc eu de 4 ani!

| Criiss16 a răspuns:

Eu folosesc hp de 3 ani. Mi se pare ff buna.

| VladRO a răspuns:

Daca la firma de referi, Canon... eu am Canon MP210 si sunt multumit de ea

| Psihoyounger a răspuns:

Imprimanta face parte din categoria perifericelor de ieşire, aceasta fiind foarte utilă pentru transpunerea informaţiei din calculator pe hârtie (un document, o poză sau orice altfel de fişier grafic, un e-mail, un articol etc...).

Imprimantele variază la rândul lor după mai multe criterii, în funcţie de scop (imprimare/tipărire) şi de rapiditate.

[modifică]
Tipuri de imprimante
matriceale (cu ace / calitate scăzută) - folosită pentru documente de calitate scăzută, facturi fiscale, etc (în general documente tip), singurul model de imprimantă care permite imprimarea simultană a 2 sau 3 exemplare, folosind hârtie autocopiativă.
cu jet de cerneală - calitate medie înspre ridicată - viteză medie - pentru documente + poze/fişiere grafice)
laser (viteză rapidă / calitate ridicată/ - folosind un toner)
cu imprimare termică - legitimaţii, carduri etc.
cu matriţă - foloseste o matriţă pentru imprimare

Acestea pot imprima pe hârtie de dimensiuni diferite, de la A0 - numai plottere (ploter - imprimantă de dimensiuni mai mari folosită în general de firme pentru scheme CAD, afişe etc), până la plicuri, fotografii etc.

sursa: wikipedia

Cea mai buna e cea care te-a ajutat cel mai mult si pe care tu o considri cea mai folositoare.

Psihoyounger

| DonGiovanni a răspuns:

Canon

| kathessa a răspuns:

Hp

| stillhartu a răspuns:

Eu cred ca hp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lexmark!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am Canon si din 2 in doua luni imi schimb tusul se termina si mai dau si banii degeaba asta e vreau sa imi iau una noua tine mine e buna cea cu tuner

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai normal EPSON e cea mai buna si mai scumpa imprimanta

| MisterSteeck a răspuns:

Una buna!

Răspuns utilizator avertizat