| Robert_Alberto_1998 a întrebat:

Care este cea mai usoara metoda de randare la Sony vegas ma refer pentru ytb, am facut un video de aproape jumate de ora toate bune si frumoase pana m-am lovit de randare cei care stiu va rog sa ma ajute ca vreau sa randez cu calitate de 720p dar sa nu ia mai multa randarea decat videoclipul in sine aaa si randez cu Sony vegas nu vreau raspunsuri gen randeaza cu programul x sau y vreau sa stiu in special la Sony vegas.
Funda celui care ma ajuta cel mai mult

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Nu conteaza cu ce program randezi. Conteaza ca la acel codec pe care il are programul si pe care il folosesti sa ai acces la setarile lui. Citeste aici:
https://support.google.com/youtube/answer/1722171?hl=ro
Pentru audio foloseste ca numar de canale 2 (strereo), mai putin 5+1, iar la video nu baga la randare "letterbox" (acele dungi orizontale sus si jos).