| Sal635 a întrebat:

Care este cel mai bun cooler(de preferat lichid) care sa aiba si un airflow decent, rotatie macar pana in 1800rpm si sa aiba si ventilatoarele full rgb(nu doar in capatele ventilatoarelor)
Care sunt factorii de risc pe care ii iei cand faci overclock la procesor si ai cooler lichid? Se poate strica pompa? Si lichidul trebuie schimbat lunar?

Intreb pentru ca un prieten vrea sa isi schimbe coolerul pe un procesor i7 gen a 3 a unlocked si nu se pricepe.
Bugetul lui este de maxim 400 de lei.

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Din criteriile tale http://bit.ly/2J2me4q (rgb nu sunt capetele in general, ci "marginile" sau locul in care este incadrat ventilatorul; ele sunt transparente in marea majoritate a cazurilor) Te duci pe ideea de GAMMAXX, Silentium, Auraflow, Antec si ce ti-ar recomanda sa fie ok Maelstrom 240 RGB. Tu uita-te si la altele totusi. Se poate strica orice oricand, nu numai la apa cat si la aer, dar multi spu ca pe lichid ar fi mai ok. Lichidul il schimbi corespunzator cand e nevoie, in functie de temperaturi.

| CarcotasulVesel a răspuns:

Da un telefon aici:
http://pc-coolers.ro/
si vezi ce iti spun ei... firma aia cu asta se ocupa in principal