| anonim_4396 a întrebat:

Care este cel mai potrivit si mai bun antivirus pentru urmatorul sistem: procesor AMD SEMPRON 2 GHz, 896 MB pe RAM, Windows XP Service Pack 3?
Ma refer la faptul ca vreau un antivirus free care sa nu imi incetineasca pc-ul sau daca o face cat mai putin?
Dau

Răspuns Câştigător
| Dexionica01 a răspuns:

Avast free edition: http://download.cnet.com/......19223.html

Sau avg free edition: http://free.avg.com/eu-en/homepage

Ai aici si linkurile de download :)
funda :-?

| Ibrahimovic a răspuns (pentru Dexionica01):

Merci, am instalat avast!

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eset Nod32? Eu pe 1gb ram, foloseam Bitdefender Free Antivirus, daca ai cont la ei, ai produsul pe viata.

| winer98 a răspuns:

Acelasi pc ca tine am si eu cu procesor amd sempron le 1200 896 ram si windows xp sp3 si placa video nVIDIA geforce 6150 sen force si am instalat avast e foarte bun si usor de folosit are lib romana si consuma cele mai putine resurse dintretoti antivirusii til pot da eu full da add la mess iacob.claudiu1

| Claudiu120719 a răspuns:

Eu iti recomand avast il folosesc de ceva ani buni si nu mi-a creat nici-o problema, tot windows xp service pack 3 am si eu doar ca am 1g ram si alt procesor.

| Ibrahimovic a răspuns (pentru Claudiu120719):

Da, dar nu are licenta decat pe 30 de zile si varianta fara licenta nu o gasescstraight face

| Claudiu120719 a răspuns (pentru Ibrahimovic):

Instaleaza-l pe cel normal fara acea faza beta (cu protectie standard nu maxima). Doar cel beta tine 30zile celalalt dureaza 1an si dupa ce expira il poti lua iar si iar si iar..intelegi tu.

| ajex a răspuns:

AVG este foarte pun in cazul tau.