| anonim_4396 a întrebat:

Care este cel mai " tare laptop " nou la 3500 ron sau SH la 2000 RON?
Un procesor de gaming (H, 45 W) clar e superior unui low power (U, 15 W).
17 inci si ssd pe PCIE sunt obligatorii. Videoram nu neaparat. Nu e pentru gaming.
Ce recomandati? Care vinde happy?

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

MSI GE76 Raider, Razer Blade 15, Asus Rog Zephyrus G14, Alienware M17 R4

8 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Toate modelele vin cu aceleași procesoare, indiferent de marcă. Ai de ales între i7 gen11 și ryzen 7, probabil cu minim 16gb ram și ssd pe pcie, găsești așa ceva până în 4000 lei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un coleg si a luat SH un laptop highend, care merge foarte bine. Deci nu exclud SH, evident din anumite surse.

| ACTH a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci ia SH. Ti-ai raspuns singur la intrebare.

| anonim_4396 explică (pentru ACTH):

Intrebarea nu era despre nou vs folosit...

| ACTH a răspuns (pentru anonim_4396):

Inseamna ca esti analfabet functional. Reciteste-ti intrebarea. "Care este cel mai " tare laptop " nou la 3500 ron sau SH la 2000 RON.".

| anonim_4396 explică (pentru ACTH):

Faza cu pretul era o limitare, nu ceream un sondaj de opinie intre pretul 3500 si cel de 2000.
Ci din toate laptopurile noi de pana in 3500 sau dintre toate laptopurile SH de pana in 2000, care e cel mai peroformant. Ma asteptam cineva sa zica lenov legion, msi etc adica sa zica exact modelul ( " care " ).

| ACTH a răspuns:

Iti recomand sa iei ceva nou, la care sa ai garantie, decat vreo troaca SH si sa te trezesti cu probleme pe viitor, cu toate ca pare mai accesibil si mai convenabil.

| Acidburn1 a răspuns:

Vezi pe OLX / PRICE.RO / Emag / pcgarage / forit