| Alex_Glosic_1995 a întrebat:

Care este diferenta dintre geamul si display-ul unui smartphone (am un Samsung galaxy A5 2017)?

Răspuns Câştigător
| rater1994 a răspuns:

Pe langa alte chestii tehnice, ne rezumam daca bine am inteles la ce ai scris tu.
Geam = "Sticla" care acopera display ce ofe protectie sa nu apesi direct pe display.
Display = Are rol de afisarea tuturor elementelor unui telefon (tot ce vezi tu de fapt pe ecran), doar ca este protejat de "geam".

| Alex_Glosic_1995 explică (pentru rater1994):

Si daca ecranul e spart, dar merge touchscreen-ul pot schimba doar geamul?

| Alex_Glosic_1995 explică (pentru rater1994):

Si daca ecranul e spart dar merge touchscreen-ul pot schimba doar geamul?

| rater1994 a răspuns (pentru Alex_Glosic_1995):

Da desigur

4 răspunsuri:
| wannabe a răspuns:

E unul si acelasi lucru doar ca fiecare spune cum vrea