| RaduVali1985 a întrebat:

Care este diferenta dintre o placa low profile si una high profile ambele 1 gb.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Low-profile inseamna mai slim, mai economica, mai ieftina de obicei fata de una high-profile, dar s-ar putea sa fie deficitara la racire si performanta (nu cu mult, depinde de placa). De obicei, daca vrei sa-ti faci un sistem mic si silentios sau doar ai nevoie de o alta placa video pentru un display secundar, atunci iti iei una low profile