| florin1998florin a întrebat:

Care este diferenta dintre placa de video NVIDIA SI AMD.
Cum ar fi diferebta dintre aceste doua placi video:
NVIDI (GIGABYTE GTX 660)
AMD (GIGABYTE AMD RADEON R9 270X)

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

ATI îl cam pupă unde nu trebuie pe Gates cu Microsoft-u lui cu tot și cei de la Nvidia oferă un suport excelent pentru orice sistem de operare din lume.
Reactivitatea.Chiar de iei un Nvidia pe 64 de biți o să vezi că se va comporta mult mai bine decăt un ATI pe 64 de biți. Diferențele dintre cele două în mare e mare.Aici compar plăcile grafice low-middle end nu compar cele high-end unde diferențele sunt mai puțin notabile, eventual doar la preț ar fi diferența. Cele Nvidia sunt mai scumpe, dar și mai fiabile.Succes

| buzucan a răspuns:

Http://configpc.info/sfaturi-de-achizitie-pentru-placa-video.html ia si citeste si iti dai singur seama care dintre ele este mai buna.
ai putea citi si cateva teste dintre nVIDIA si amd pentru ultimele placi aparute http://configpc.info/placa-video-pentru-jocuri.html