| florin1998florin a întrebat:

Ce placa video ar fi mai bine sa aleg:
NVIDIA: GIGABYTE GTX 660
AMD:GIGABYTE AMD RADEON R9 270X

11 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Radeon r9 270x este putin mai buna

| buzucan a răspuns:

In functie de bugetul pe care il ai: uite aici un top cu placile video.
in plus, conteaza si sistemul pe care il ai, dar si ce doresti sa faci cu palca video http://configpc.info/placa-video-pentru-jocuri.html

| gelu1970 a răspuns:

Nu imi plac nVIDIA in general insa testele facute dau cauza de castig pentru foarte putin, aproape la limita marcii nVIDIA. de retinut ca si amd e foarte buna. alegerea e a ta.

| stroedaniel13 a răspuns:

Iti recomand http://bit.ly/17m23jo dintre cele doua!

| florin1998florin explică (pentru stroedaniel13):

E mai buna GTX 660 chiar daca AMD RADEON R9 270x are 2560 bit?

| florin1998florin explică (pentru florin1998florin):

258 bit

| Garsonfane1979 a răspuns:

Cu toate ca sunt fan nVIDIA si situ ca nVIDIA e mai buna in general in cazul de fata amd este mai eficient http://bit.ly/1ciBBdf

| IustinGood a răspuns:

Depinde la ce vrei s-o folosesti, am avut un AMD Radeon R9 270X si facea un zgomot de te durea capul, dupa parerea mea nu-si merita banii, iti recomand un Gigabyte GTX 660, mult mai performanta dupa parerea mea.

| florin1998florin explică (pentru IustinGood):

Aha....multumesc.....dar are trei ventilatoare de ce sa faca zgomot

| IustinGood a răspuns (pentru florin1998florin):

Tocmai de aia, are 3 ventilatoare.

| florin1998florin explică (pentru IustinGood):

Nu pot sa ma decid. Pretul e la fel la amândouă.