| anonim_4396 a întrebat:

Care este mai bun dintre procesoarele : INTEL & AMD ca performante?

Răspuns Câştigător
| filipm2001 a răspuns:

Ca producator de procesoare, Intel e mai bun decat AMD, pentru simplu fapt ca sunt aproape indestructibile, foarte fiabile si testul suprem il trec la caldura mare. AMD mai da rateuri la temperaturi inalte in timp ce Intel merge struna oricum si oricat l-ai folosi:
http://goo.gl/AK4zF.
Iti recomand unul cu mai mult de 2 nuclee (cel putin patru), aia inseamna sa cauti ceva de la i3 in sus.
Succes;)

4 răspunsuri:
| Bogdanux a răspuns:

Ca forta bruta, Intel.Dar nu toate lumea are bani de procesoare Intel de nu stiu cate zeci de milioane.Pentru asta exista AMD.

| jabiilord a răspuns:

Eu ca marca prefer Intel, deoarece la acelasi pret Intelul este mai superior ca si performanta.
Pentru alte sfaturi si trucuri despre calculatoare viziteaza: http://www.tutorialepc.ro

| MakarovS a răspuns:

Eu am procesor amd si sunt multumit de el nu sunt fan Intel sau amd.

| AlinP a răspuns:

Inter & AMD sunt simple branduri, nu au nicio legatura cu performanta, majoritatea opteaza pentru INTEL insa fara a cunoaste aspectele de performanta. Toata performanta sta in nr de coruri(Single, Dual, i3, i5, i7) si de frecventa.