| Leea1234 a întrebat:

Care este mai bun, mai sigur program antivirus AVIRA sau AVAST? as vrea daca se poate, sa argumentati raspunsurile!

18 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Avira pentru ca este cu un loc mai sus decat avast intr-un top al celor mai buni antivirusi.

| Leea1234 explică:

Esti anuntat cand trebuie sa-l schimbi? intrebare pentru. alexxandru platesti ceva?

| Leea1234 explică:

Dmv...am auzit si eu ca este foarte bun programul recomandat de tine, dar am auzit ca este scump! oricum am sa tin cont!

| DMV a răspuns:

Kaspersky internet security

| Jonsdottir a răspuns:

Hmmmm...eu cred ca cel mai bun este AVG 8.5 Free Edition pentru ca te anunta si nu te lasa sa intrii pe site-uri cu virusi, dar nu isi face update-ul automat, trebuie sa il faci tu manual tongue

| urbanghost a răspuns:

Nici unul, eu am de 1 an Eset Nod32 Smart Security si merge calculatorul brici!

| Bianca_4346 a răspuns:

Eu am AVIRA si nu ma lasa sa intru pe site-uri daca au virusi... e mai bun zice eu...am avut mai multe dar nu erau ca asta

| CrucifiedCountess a răspuns:

Nod32hee hee bla bla bla

| alexxandru a răspuns:

Avirawinking! il am de 1 an dar trebuie sa il schimbi la fiecare 1 luna de zile si update in fiecare zi!

| alexxandru a răspuns:

Nu trebuie platit, intri pe link-ul lor oficial si il iei pe fiecare luna. il dezinstalezi si il ins cu cel downloadat now! o zi buna! am scris si aici sa inteleaga toti!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

AVIRA, AVG, apoi AVAST
Si Avira lucra cel mai repede, consuma putine resurse si recunoaste orice virus. Cu incredere te poti baza pe el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@dyanna, cine ti-a spus ca AVG nu isi face update automat te-a pacalit happy Cum sa nu isi faca? Isi face draga, trebuie s sti sa il configurezi, desi la instalare il ai mi se pare pe facut update automat.
@alexxandru, Avira nu il schimbi la nicio luna mai happy Update si-l face zilnic implicit, dar si la asta poti sa il pui pe manual si ii faci cand doresti. Eu ii fac manual si nu toata ziua, doar la o saptamana ii dau update. L-am pus doar sa ma anunte la 7 zile sa nu uit ca trebuie sa ii fac, desi nu uit, intotdeauna sambata sau duminica in general ii fac update.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avira detecteaza si sterge mai multi virusi decat avast.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avira pentru ca detecteaza mai multi virusi decat avast si se comporta mai dur cu virusii daca intelegi ce iti spun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avira pentru ca detecteaza mai multi virusi decat avast si se comporta mai dur cu virusii daca intelegi ce iti spun.

| GoreaNicu a răspuns:

Mah depinde de calculator daca e mai slabut merge avira daca e mai puternik merge si avast. Personal acum am Eset Nod32

| strangenaples a răspuns:

Ai zis "cel mai bun antivirus"... e vb de antivirus ...nu de softuri ce vor sa para...sunt 2 producatori mari si tari:norton si kaspersky. sfatul meu sa iei un internet security k e mai complet. cat despre avira sau avast...amandoua...k sunt varza

| gangster_8008 a răspuns:

Scz sunt varza cum pot sa postez o intrebare?