| Stefanutz_Panaete_1998_7oC4 a întrebat:

Ce antivirus imi recomandati daca se poate free si un link de download!(fara avast avira panda etc)? multumesc funda!

Răspuns Câştigător
| ҲҲƠƠƤƧҲҲ a răspuns:

Cei mai buni antivirusi!
1)BitDefender il folosesc acum si e foarte bun tot daca mananca multe resurse.
2)Kaspersky.Cam bunisor dar BitDefender e mai bun!
3)Comodo Internet Security.
4)F-Secure antivirus
5)G-Data antivirus
6)Eset Smart Security
7)MC-Afee Antivirus Free
8)Avast Free Antivirus!
9)AVG Internet Security
10)Microsoft Security Essentials
Astea-s cele care trebuie sa le folosesti fereste-te de Eset Smart Security si de AVG si de Avira si Avast Si MSE(Microsoft Security Essentials)
Si apropo daca vrei o licenta de la antivirusi care ti-am spus sa-mi spui pe mess yukinagatomv@yahoo.com
Funda plis? Deci fereste-te de Avira, AVG, MSE(Microsoft Security Essentials).Si Eset!
Funda? Plis?

16 răspunsuri:
| Konata a răspuns:

Buna!
Eu am Avast si este uimitor de bun! Il poti descarca cel mai bine de pe softonic( sper sa mearga ca eu de obicei descarc de aici), sau cauti pe google ''avast download free'' si iti da multe rezultate si siteurile sunt bune.

| Stefanutz_Panaete_1998_7oC4 explică (pentru Konata):

Mersi pentru raspuns dar vreau sa-ti spun ca avastul mia busit sistemul acum 2 ore

| Xennofull a răspuns:

Eset nod32..intra pe site-ul lor..asta eu il am si e chiar bun.

| DDCC a răspuns:

Poți încerca Avira free antivirus
http://www.avira.com/en/download-start/product/avira-free-antivirus
sau dacă nu îți place (văd că l-ai pus la excepții) poți încerca Microsoft Security Essentials
http://windows.microsoft.com/ro-RO/windows/security-essentials-all-versions (alegi sistemul de operare).
Și avg este bunicel însă își face multe update-uri, consumă deci cam mult din banda de net în mod special dacă ai probleme cu viteza se simte și detectează virușii în proporție de aproximativ 80 % Apropo, decât să tot instalezi ba la unul ba la altul mai bine nu bagi niciunul deoarece nu ai nevoie de viruși în computer, dacă bagi multe programe, ca să îți meargă rău. După cum vezi părerile sunt împărțite, fiecare recomandă ce i-a plăcut mai mult. Eu doar ți-am recomandat niște antivirusuri, depinde de tine pe care îl instalezi. Dacă îți merge greu computer-ul cea mai bună soluție este să îți reinstalezi windows-ul și după aceea bagi antivirusul. Nu băga tot ce auzi în PC, doar ce e necesar!

| OOOLEOOO a răspuns:

Nod 32 simplu practic si eficient.

http://www.eset.ro/antivirus/download-free.php

| dracu14 a răspuns:

Eset nod 32, foloseste versiunea trial pe care o poti lua de aici
http://www.eset.ro/antivirus/download-free.php

si apoi baga un trial freeze

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu folosesc norton si imi merge foarte bine, il am pe cd original, poti gasi un key pentru licenta pe multe site-uri

| Trynda a răspuns:

Iti recomand Malwarebytes. E mai bun ca cele enumerate mai sus si e free. Gaseste orice fel de virus sau malware. Eu il folosesc.

| GGUESS a răspuns:

Pai sa-ti zic sincer eu nu am antivirus la PC de 2 ani! si merge mai bine happy iti recomand sa nu folosesti antivirus! e o poveste lunga cu acest antivirus!

| traxter a răspuns:

AVG, dar e cam enervant ca zice ca unele programe au virusi, chiar daca nu e asa si nu te lasa sa le rulezi, sau cand faci un program te intreaba daca vrei sa-l rulezi, pentru ca nu se stie multe despre acel program...
Cel mai bine ai tu grija de sistemul tau, si nu da mare crezare antivirusurilor, dar e bine sa ai si unul.

| Farazahar20 a răspuns:

Poti folosti AVG happy sau kaspersky...

| Stefanutz_Panaete_1998_7oC4 explică (pentru Farazahar20):

De unde pot lua kaspersky free full imi dai si mie un link te rog

| mawis a răspuns:

Eu folosesc Microsoft Security Essentials e foarte bun si nu trebuie de cumparat chei este freesi de pe siteul official, uite siteul de unde il poti lua direct.
32bit - http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=231276
64bit - http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=231277
Ti se va parea ca sunt aceleasi dar sunt diferite 64bit e pentru windowsul 7, 8 iar 32bit pentru Xp, Vista
Bafta!

| crisstinaaa a răspuns:

Avira free antivirus

| Ciubaca97 a răspuns:

Bitdefender,top 3 cele mai bune www.bitdefender.ro