| AdRiAnHo97 a întrebat:

Care este mai buna?

http://www.emag.ro/......EMBXKBBBM/

SAU

http://www.emag.ro/......EH1B0BBBM/

Ca din cate am vazut Radeon 7850 are frecventele mai proaste decat 7790. dar are memoria bus de 256 deci. vreau parerile voastre.

Răspuns Câştigător
| Me2 a răspuns:

7850 este mai buna, nu te lua dupa memorii, sau biti sau mai stiu eu ce, procesorul grafic este baza
Dar, de ce sa cumperi 7850 cand la pretul acela ai gtx 660, care e mai performanta decat amandoua de mai sus
http://www.mediadot.ro/......d2-edition

| AdRiAnHo97 explică (pentru Me2):

Mersi de raspuns, dar numai vreau sa merg pe nVIDIA/Intel, am un prieten care are sistem amd: cpu amd/placa video ati si ii merge de minune + ca pana sa isi ia actuala placa video se juca cu una de 256MB 128 biti si ii mergea orice joc pe low, iar eu am o placa video de 512MB 128 biti si nu imi merge nimic.

| Me2 a răspuns (pentru AdRiAnHo97):

Pai eu iti spun ca nVIDIA gtx 660 este peste hd 7850, acuma, faci cum vrei sunt banii tai, dar pe orice site specializat ai pune intrebarea asta raspunsul este gtx 660
Treaba cu procesor Intel placa video amd, sau invers nu e adevarata... poti pune orice procesor cu orice placa video, nu au treaba unu cu altu
Pai nu conteaza numerele ca el are 256 mb si 128 bit si tu ai mai mult, asta nu conteaza deloc, poate are o placa video mai buna, procesorul grafic conteaza, pentru ca de ex o placa video cu 512mb ddr5 e mai buna decat una cu 2gb ddr3, chiar daca ambele au 128 bit

5 răspunsuri:
| SouLIce a răspuns:

HD 7850 este mao buna
Frecventele pe care le are sunt de ajuns
Iti duce orice joc fara nici un fel de probleme

| stroedaniel13 a răspuns:

Salut,

Dintre cele doua eu ti-o recomand pe cea mai buna, adica acest model: http://bit.ly/14zbGII

Te sfatuiesc sa arunci o privire pe youtube la videoclipuri de gameplay pentru a-ti da seama cum ruleaza jocurile pe aceasta placa video.

| tessla a răspuns:

7850 e mai buna si are si dual fan; 7790 se cam incalzeste.