| Alextusent a întrebat:

Care este mai performant? Nokia lumia 620 sau Samsung galaxy S i9000

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Lumia 620.
S1 este batran(din mai 2010)dar totusi mai bun decat alte telefoane precul LG l5, l7 si nu numai), cpu single core de 1ghz, si gpu powervr540. Lumia are un dual-core, de generatie noua, care consuma mai putin teoretic, si e mult mai performant ca si putere/nucleu.
Oricum, lumia castiga si la sistemul de oeprare care in ciuda fatului ca nu prea are aplicatii, wp se msica foarte bine.

3 răspunsuri:
| hefe a răspuns:

Sunt cam la fel de performante.mult mai rezistent este Nokia sincer!

| Sofia97 a răspuns:

Buna eu sincer cred ca mai performant este Nokia pentru ca este mai nou si pentru ca este un model la care s-a facut destul de mult de multa publicitate chiar ci inainte sa apara. In plus Nokia este sincer mai rezistenthappy

| Vaniusa44 a răspuns:

Nokia Lumia 620