| MyMindRules a întrebat:

Nokia N8 sau Samsung Galaxy s i9000? De ce?

8 răspunsuri:
| eandopuncttk a răspuns:

Galaxy. in primul rand ca are android si sunt o sumedenie de aplicatii. progesor de 1 GHz. Nokia saracutu are si el acolo un proc de vreo 600 se misca greu touch-ul. nu cred ca trebuie mai multe argumente

Răspuns utilizator avertizat
| ExpertoTpu a răspuns:

Nokia N8 (procesor de 680 Mhz) Suporta flash litle 4.0 poti vedea si filme, memoria interna 16 GB storage, 256MB RAM, 512 MB ROM, incredibila camera de 12 MP, 4000x3000 pixels, Carl Zeiss optics, autofocus, Xenon flash, Sistem operare Symbian^3 OS, Document viewer (Word, Excel, PowerPoint, PDF).

Iar S i 9000 are procesor de 1 Ghz, bateria tine mai mult ca la N8, memoria interna 8 GB storage, 512 MB RAM, 2GB ROM, camera de 5 mp, Pocket Office (Word, Excel, PowerPoint, OneNote, PDF.

Te sfatuiesc sa iti cumperi un Galaxy S i9000, daca ai nevoie de jocuri,navigat pe net(multimedia),iar daca vrei sa faci poze, sa te uiti la diferite filme, sa asculti muzica un N8 ar fi potrivit.

Dar calitate/pret Galaxy S i9000 e mai bun.

Bafta happy!

| NemNUZ a răspuns:

Samsung din cele mai multe puncte de vedere(in afara de camera)

| valeeExpress a răspuns:

Galaxy - categoric, touch bun, camera buna, aspect frumos, super tare tel

| Alyboy a răspuns:

Gaalaxy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe scurt, pe intelesul tuturor si cat mai simplu: Nokia nu mai e ce a fost! Si din cauza sistemului symbian, si din cauza ca face telefoane slabe la performante.
Clar galaxy s pentru ca:
are android cu care poti face mult mai multe
procesor, chipset grafic, GPU mai bun (se misca mai bine si te joci mult mai bine pe galaxy s)
ecran mai bun
design mai placut.
Plus ca am avut mai demult i9000 si il recomand.
Deci daca vei lua n8 iti iei cea mai mare teapa.

| iesiacasa a răspuns:

Samsung galaxy s i9000 din cauza la display si ca are android