| Constantin_Elena_1974 a întrebat:

Care este rezolutia normala la windows 7?
Mi s-a schimbat instantaneu si este foarte mare.

P.S. Am monitor Horizon

4 răspunsuri:
| Ssssmokin a răspuns:

Windows 7 suporta orice rezoluite. Da click dreapta pe desktop > screen resolution > resolution si acolo trebuie sa iti arate spre ex: 1280x720 (recommended) sau 1366x768 ( recommended) s-a.m.d si alegi rezolutia recomandata de calculator.

| octav005 a răspuns:

Pai windowsul nu are o rezolutie anume. rezolutia o setezi tu in functie de preferinte si de rezolutia monitorului.

| Bandit288 a răspuns:

Fa screenshot la toate rezolutiile, sa vedem si noi ce sa-ti alegem

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde de calitatea monitorului. Windowsul suporta orice rezolutie. Daca s-a schimbat singura rezolutia si nu-si revine cand incerci s-o aduci la normal, e posibil sa ai un virus.