| Amelia94 a întrebat:

Care firma e mai buna in camerele digitale compacte, Sony sau Nikon? Eu am avut o camera compacta Nikon L21 si nu eram deloc multumita de ea... facea pozele aiurea, iar acum de curand mi-am cumparat o alta camera Sony Cyber-shot w610 care este foarte buna, calitatea imaginilor este exceptionala. Voi ce alegeti Nikon sau Sony?

4 răspunsuri:
| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Deci in calitate, ordinea este: Leica, Canon, Nikon, Si restul... Este mai bun Nikon, chiar daca ar avea modele care nu sunt asa reusite. Sony este specializata mai mult pe tv, home cinema, etc. Deci Nikon happy

| DamiPapucii a răspuns:

Eu zic ca Nikon mai buna, am si eu camera L21 si sunt fff multumita de ia.

| Laurra958 a răspuns:

Sony Cyber-shot w610 are 14.1 Mp, iar Nikon L21 are doar 8 Mp. Dacã vrei un aparat mai bun alege un DSLR. Eu aş alege Nikon.

| krauter a răspuns:

Nu va mai bagati nasul in domeni pe care nu le stapaniti. Orice fotograf cat de cat documentat stie ca Sony face senzorii foto pentru Nikon. Daaahh!