| Bombo_8432 a întrebat:

Sony sau Nikon?thinking ma refer la firma si la calitatea ei

7 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

Nikon nu produce decat aparate foto & staff (obiective, blitzuri).
La capitolu asta sunt de neinvins. E firma cea mai ravnita de toti fotografii.
Sony la aparatele foto sunt un fass cu preturi umflate.

Pe de alta parte, Sony e o firma de electronice ce produce de toate (foto, video & audio).
La capitolul audio sunt mediocrii. Sunt varful de gama la cele cunoscute. Nu se compara nici pe departe cu Yamaha, Denon, sau altele, dar sunt bune.
In schimb, cel mai bine o duc la video. Cele mai fiabile si ce vrei tu sunt camerele Sony, folosite pe categorii de cei care fac cateva filmulete in vacante, pana la cei din televiziuni. happy

| ronin33dan a răspuns:

Daca te referi la aparate foto ...Nikon! Daca te referi la altceva Sony, desi este exagerat ca si pret cam la toate!
Daca este vorba de aparate foto uitate sa vezi cat te cost un card de memorie Sony si cat e unul la Nikon! Eu merg pe Nikon ca-i raport calitate pret mai bun!

| dorikut a răspuns:

Eu detin o camera digitala Nikon si un telefon produs de Sony Ericsson.

De ambele sunt multumit! big grin

| ChRoM a răspuns:

Sony happy

| CrazySunshine a răspuns:

Sony! E cea mai buna acum cum doresti tu.

| pinkdark a răspuns:

Sony. fundita?