| SucDeGuava a întrebat:

Care firma e mai buna: Nikon sau Canon? De ce? Ma gandesc sa-mi iau un Nikon Coolpix L810. Ce spuneti de el?

Răspuns Câştigător
| sophieLY a răspuns:

Salut!
Dupa mine, Nikon e mai buna, din simplul motiv ca cu ea m-am obisnuit. Adica, nu stiu daca ai auzit, dar la Cannon sensul in care trebuie sa invarti rotitele ( de diafragma si timp de expunere) e invers. Dar tot nu-ti pot da un raspuns inteligent in ceea ce priveste firmele, dar e cert ca sunt cele mai bune.
Cat despre aparat, nu-i prea cunosc caracteristicile, dar e bine ca are functie de reducere a vibratiilor, si ISO pana la 1600.
Oricum, daca vrei sa-ti iei un aparat calumea, trebuie neaparat sa il cunosti, adica sa il studiezi. Pare usor, dar crede-ma ca NU e.
Daca vrei mai multe informatii, trimite-mi un mesaj privat.
Pa pa!

| SucDeGuava explică (pentru sophieLY):

Multumesc mult pentru informatiile date. Dupa caracteristicile sale prezentate aici : http://www.emag.ro/......QFHTBBBM/, crezi ca ar putea face poze de genul asta: http://imageshack.us/photo/my-images/547/tumblrkwl5jzqmej1qzj9qp.jpg/,? sa=0 sau macar apropiate de aceasta claritate?

2 răspunsuri:
| Own3r a răspuns:

Clar Nikon