| anonim_4396 a întrebat:

Care-i treaba cu " efect de bada " Hz, la camera video de la telefon, eu o pot seta pe 50Hz sau 60Hz? ce avantaje aduce 50 sau 60? mai am la setarile camerei un dreptunghi taiat pe diagonala in care pe o parte are + pe fond aleb iar pe celalalt tringhi format de diagonala este - pe fond negru si un EV pe ecran. Daca il setez pe modul nocturn sau ziua am observat ca nu ii diferenta.

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Acel HZ scoate "puricii" din imagine. In America se foloseste pe 60 si in Europa pe 50.