| AnMa a întrebat:

Care joc cere cele mai multe resurse de la un pc? (System requirements)

10 răspunsuri:
| vali1985 a răspuns:

Far cry 3.

| SonicAndrei a răspuns:

Întotdeauna se fac jocuri noi, în curând va apărea Battlefield 4. Un joc mare care există ar fi Crysis 3 sau Assasin's Creed 4.

| Gabi05 a răspuns:

Metro last light e cel mai solicitant joc.

La cerinte optime cere GTX690, care e mai buna ca gtx titan.

Gtx690=sli=2 placi video.

Ceinte optime
Optim

• Windows: Vista, 7 sau 8
• CPU: 3.4 GHz Multi-Core ex: Intel Core i7
• RAM: 8GB
• Direct X: 11
• Placă video: NVIDIA GTX 690 / NVIDIA Titan.

Acel i7 e dala entushiast care e cel mai bun procesor al momentului.

| firstboy a răspuns:

League of legendes

Răspuns utilizator avertizat
| andreibadeaUK a răspuns:

Este Far Cry 3. Pentru ca sa te joci la cerintele optime, trebuie sa ai un procesor Bulldozer x64 si o ditamai placa video care poate rula Crysis 3 la setari maxime.

| SivSilviu94 a răspuns:

Cele mai pretentioase jocuri la cerinte sunt :

GTA V ---------- http://www.game-debate.com/....../index.php

Final Fantasy XIV Online----------http://www.game-debate.com/....../index.php

| bogdanell96 a răspuns:

Sunteti penibili cu far cry3, crysis3, metro last night... le-am terminat pe toate la ultra cu un amarat de i7 si cu un gtx660. insa la watch dogs, gta5si battlefield 4, am fost obligat sa scad textura de la ultra la high

| tessla a răspuns:

Metro Last light

| Blonndu a răspuns:

WATCH DOGS este jocul cu cele mai mari cerinte de sistem http://www.game-debate.com/games/index.php?g_id=4546&game=Watch%20Dogs