| alexRE a întrebat:

Care laptopuri sunt mai bune cele de la asus sau cele de la acer?

Răspuns Câştigător
| Shaddar a răspuns:

Ce-ar fi sa te uiti la componente inainte de a intreba? Asus castiga la calitatea materialului folosit pentru carcasa detasat, dar nu inseamna ca orice model Asus e mai bun decat orice model Acer.Vezi componentele, vezi carcasa.

Răspuns utilizator avertizat
| nicoletalavinia14 a răspuns (pentru alexRE):

Nu o sa se intample chiar dupa numai 2 luni.
si eu si fratemiu avem Acer,dar asa e,Asus e mai bun.
eu il am pe al meu de aprox un an si jumatate, componentele sunt bune, memorie mare dar bateria e cam...

| Shaddar a răspuns (pentru alexRE):

Pai uita-te la Acer seria S3 sau Iconia si vei vedea ca acolo nu Asus castiga la calitatea carcasei.In general Asus fac produse mai durabile din punct de vedere al rezistentei plasticului.si unele modele arata mai bine, dar daca vrei doar performanta si stii sa ai grija de un laptop, iesi mai ieftin cu cateva milioane daca iei Acer.Aceleasi componente, doar ca plasticul e mai slab.

15 răspunsuri:
| seen a răspuns:

Asus e competitiv prin durata de viata a bateriei(acumulatorilor)

Ps ce e mai bun de mancat cartoful crud sau cel prajit?

| fabilescu a răspuns (pentru seen):

De acord.cumnatamiu are acer.ca performante e f bun.dar acum il foloseste numai acasa pentru ca nu mai tine bateria decat 5 minute

Răspuns utilizator avertizat
| seen a răspuns (pentru alexRE):

Alex ai doar 2 variante de mancaruri prajit sau crud rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| Dutzulescu a răspuns:

Clar Asus.

| AziNoapte a răspuns (pentru Dutzulescu):

Asus face cele mai bune laptopuri(si in componente si in durata [viata, baterie])

Răspuns utilizator avertizat
| florin08 a răspuns:

Asus clar.

| Sync793 a răspuns:

Asus, deoarece au mai multa experienta in domeniul IT.

| Cosming a răspuns:

Daca vrei un laptop bun iti recomand un Dell. din experienta mea in domeniul IT am constatat ca nu conteaza dotarea laptop-ului (procesor, memorie, viteza hard) cat conteaza durabilitatea acestora de a functiona ca prima data cand il scoti din cutie. Daca nu vrei Dell, iti recomand Sony Vaio(da e putin cam scump)... avantajul la vaio este ca toate componentele sunt facute special pentru vaio (exact ca la iMac). eu am Dell de 2 ani, merge impecabil, n-am reinstalat sistemul niciodata. daca ai grija de el cum trebuie + ajutorul unor softuri de curatare si maintenanta, o sa te duca mult timp.

| SeRgYu08 a răspuns:

Asus rezista mult mai mult, pe cand Acer si ele sunt bune dar se strica mai repede, deci ASUS mai bun!