| mirela_dumitrescu a întrebat:

Care marca e mai buna pentru aparate foto: Canon sau Olympus? Sunt incepatoare si nu prea ma pricep...

Răspuns Câştigător
| LuS[z] a răspuns:

Cu siguranat canon! sunt recunoscuti peste tot in lume! toata lumea spune ca sunt cei mai buni!

9 răspunsuri:
| JayLeno a răspuns:

Canonhappy

pupimik
| pupimik a răspuns:

anddd my vote goes toooo Canon! big grin

| stardeea a răspuns:

Canon fara indoiala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

CANON!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nikon! Uita de Canon sau alte prostii! Daca vrei calitate, Nikon e! Daca vrei ieftin, atunci Canon. Daca vrei sa arunci banii, orice altceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Luz, cu siguranta as acrezi tu. Canon stie lumea, DAR ia arunca un ochi aici sa vezi ce face un olympus :

http://www.flickr.com/photos/david_panevin/

Canon si nikon isi fac multa publicitate. Olympus, face in schimb cele mai bune camere, calitativ vorbind. Ca si constructie e de ajuns sa tii un canon/nikon si un olympus in mana. O sa vezi diferenta. iar se stie ca optica ZD Olympus e superioara canon si nikon. Se pot compara doar cu Leica, asa ca, mai gandeste-te.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

OLYMPUS, este superioara Canon

| flowerd a răspuns:

Asta depinde la ce vrei a-l folosi... Oricum, eu optez pentru canon.si olympus ori nikon sunt bune, aici depinde de preferintele personale. dar daca vrei aparat dSLR atunci totusi, ia-ti mai bine canon.Imaginile ies mult mai bine si mai clar (are senzor f bun) la fel ca si rezolutia si focalizarea -comparativ cu alte marci... dar asta e relativ-difera de la un model la altu :*

| ramona_moldoveanu a răspuns:

Profesionistii pe care i-am cunoscut eu am recomandat Canon. Deci asta iti recomand si eu tie. tongue