| AJ a întrebat:

Care este cea mai buna marca de aparate foto :S (like canon, nikon, sony...etc :S ) tnxhappy

Răspuns Câştigător
| cby a răspuns:

Daca intrebi este probabil pentru ca vrei sa cumperi unul. OK, pentru inceput trebuie sa te gindesti pentru ce vrei sa folosesti acest aparat foto. Daca vrei sa faci fotografii oriunde si sa-l tii in buzunar, un aparat compact este raspunsul: Sony, Cannon, Panasonic sunt doar citeva dintre marci (400-700 lei). Daca vrei un aparat mai evoluat, poti alege aparate de la mijlocul gamei, cu un zoom optic suficient de mare (4-10x sau chiar mai mult), cu o calitate si rezolutie marita si cu functii suplimentare: Cannon, Sony, Panasonic, Pentax, Nikon, Olympus (800-1500). Sau pur si simplu esti talentat(a) si ai deja experienta in fotografie, atunci poti alege un aparat sub-DSLR sau chiar un DSLR: Canon, Nikon, Olympus, Sony. Nu uita insa ca aceste aparate sunt destul de scumpe (1500 - 4500 lei). Plus accesorii cum ar fi un trepied iar daca te decizi pentru un DSLR poti avea nevoie de diverse obiective suplimentare, pachete de baterii, telecomanda, care sunt si ele destul scumpe. Sper ca te-am ajutat sa alegi ceva potrivit tie. Numai bine! happy

8 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

EU zic ca multe marci sunt bune, dar dupa ce am vazut eu, calitate si pret as alege sony sau canonwinking

| xXWhisperOfLoveXx a răspuns:

Pentru aparate foto digitale dslr Nikon si Canon detin suprematia absoluta!

http://www.google.ro/......tp?/imgres
http://www.google.ro/images?um=1&hl=ro&tbs=isch%3A1&sa=3&cu=canon

| amaadina a răspuns:

Cele mai bune [dupa parerea mea] sunt nikon si canon, dar si sony... eu am aparat foto Sony, si sunt foarte multumita de el :)

http://www.sony.ro/product/dsc-w-series/dscw210b.cee9

| anonymus12345 a răspuns:

Nikon winking

| marie a răspuns:

Nikonhappy
categeoric
apoi Canon iar apoi Sony.eu am sony cyber shot de 14, 1 mp si sunt multumita de el.thinkinghappy

^.^ good luck!happy

| happyorsad a răspuns:

Canon.happy

| adidas_2976 a răspuns:

Canon

| rebbe a răspuns:

Dupa parerea mea un canon sau fujifilmwinking