| MDE94 a întrebat:

Care placa de baza e mai buna? ASRock K10N78M Pro sau ASRock N68C-S UCC? mentionez ca am un procesor amd II phenom x4 955 black edition, placa video nvidia geforce xfx 210 G, 2gb Ram ddr2 800 mhz, pentru gaming, nu caut sa ma pot juca cu toate optiunile la high dar nici toate la low, bine ar fi sa fie echilibrate si fara lag, astept raspuns, dau funda happy

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Ba se compara ddr2 cu ddr3. Deoarece: ddr2 au lantente mai mici, dar si frecvente mai mici. ddr3 are lantentele mai mari, dar si frecventele mai mari. (frecvente mai mari=mai bine; lantente mai mice=mai bine). Insa ddr3 castiga cursa deoarece sunt cu pana la 50% mai ieftine. Totusi mergi pe varianta PRO.

1 răspuns:
| Narcis2007 a răspuns:

ASRock K10N78M Pro...la cealalta nu stiu cum sar comporta ddr2 cu ddr3