| Necunoscutu92 a întrebat:

Care placa video e mai buna pentru gaming
XFX Radeon HD 7770
Asus Geforce GTX 460
MSI GeForce GTX 560 SE
Radeon HD 6850
nVIDIA GTX 550 ZOTAC

2 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

GTX 560 SE

E urmata indeaproape de

Radeon HD 7770

Dar tot nu ne-ai spus daca ai calculatorul deja (din punctul meu de vedere e imposibil sa ai o placa de baza pentru desktop, skt 775, alaturata cu un procesor de server pe skt 771, cu atat mai putin cu un procesor de laptop) sau daca urmeaza sa il cumperi.

Atata vreme cat n-o sa prezinti chestii concrete, si cel mai important, viabile si corecte, raspunsurile primite vor fi precum intrebarile tale: nepotrivite si/sau aiurea-n tramvai.

| MyName28 a răspuns:

Daca vrei sa joci cs 1.6, sa-mp (jocuri pana in 2009) gtx560 se... daca vrei sa joci jocuri pana in 2018 aia așa: Gtx 1060 -6gb ram G1 Gaming, si un I5 6700k coffee lake. 8gb ram DDR4 si o sa duci toate jocurile până in 2018 in 80 fps pe ultra