| mihairey a întrebat:

Care placa video e mai buna pentru jocuri?
-Intel GMA X4500HD
-ATI 3200HD
P. S.:funda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciuna. Orientează-te către ceva cu placă video dedicată, ce ai arătat tu sunt cipuri integrate în placa de bază (deci nu sunt PLĂCI, nu e nicio placă separată).

4 răspunsuri:
| sinblade27 a răspuns:

Din cele doua ambele sunt proaste pentru jocurile actuale si in plus 80 din jocurile aparaute in 2009-2010 nu suporta placile integrate

| Alex_2741 a răspuns:

Mihay happy. alege cel mai sigur pentru Gaming happy NVidiahappy este cea mai buna placa video la ora actuala. si eu am placa video integratahappy. cica placa nu e placa e CIPhappy. deci tongue. Alege o NVidia 512 MBwinking sau mai sigur 1TB big grin un coleg si-a luat de 1TB si a dat aproape 2 milioane pe ea big grin si e super super bunawinking

| GdX a răspuns:

ATI pentru ca nu e integrata si are memorie proprie pe cand Intel w si plus ca mananca multa memorie RAM.

| Clever a răspuns:

Intel gma X4500hd