| aaffffffffffffffjkhjljh a întrebat:

Salut, mi am cumparat un router wirreles D Link DIR 600, am net de la RDS, si nu reusesc sa il configurez, adica am urmarit tutoriale si tot nu merge, cine stie ajutati-ma va rog.

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Competezi doar ce zic, in rest lasi gol, si ar trebui sa vrea. La mine nu s-a importibvit nici unul din vreo 6 incerate:p. Deci la rds pui doar atat:. Ai 2 meode, fie cea de setup wizard, fie internet setup. Oricum, al timpul conexiuni alegi pppoe, scrii suername-ul si aprola in campurile indicate, in rest nu completezi nimic. Aplici, dai restart daca cere restart si teoretic va funtiona. Deci nu vad partea grea in toata afacerea. Daca nu scrii decat ce trebuie va fi bine. Daca compeltezi gresit, mai rau faci. Inainte de a recompleta(cu cele zise de mine), da un reset la router(ca sa revii la setarile din fabrica).

| itsoft a răspuns:

Lasate pagubas frate ca iti spun eu ca nu vei reusi eu m-am chinuit 3 zile la un ruter Trednet si degeaba m-am lasat de sportu asta. sau daca doresti sa incercam cu cea mai mare placere. itsoft_2011

| oxynfire a răspuns:

Scrii username si parola daca ai fibra optica. NU trebuie sa completezi numele conexiunii.