| CyberDune28 a întrebat:

Care serviciu de cloud gaming e mai bun? Boosteroid sau Geforce Now?

Răspuns Câştigător
| Mihai0101 a răspuns:

Gratuit: Poți folosi GeForce Now gratuit, dar adesea trebuie să aștepți într-o coadă pentru a juca doar o oră.
Limită de timp: Chiar și abonamentul de bază al GeForce Now are o limită de timp.
Calitate grafică superioară: GeForce Now oferă o fidelitate grafică mai bună.
Posibilă lag mai mică: Unii utilizatori au raportat că au experimentat mai puțin lag cu GeForce Now.
Bibliotecă de jocuri: Biblioteca de jocuri poate fi restrânsă, deoarece nu toate titlurile sunt disponibile.
Preț: Există opțiuni de abonament plătite, iar prețul variază în funcție de abonamentul ales1.
Boosteroid:
Fără perioadă de încercare gratuită: Boosteroid nu oferă o perioadă de încercare gratuită, ceea ce poate fi dezamăgitor pentru mulți gameri.
Joc nelimitat: După ce achiziționezi un abonament, poți juca 24/7 până când acesta expiră.
Bibliotecă bogată de jocuri: Boosteroid are o bibliotecă mai mare de jocuri.
Hardware mai slab: Hardware-ul Boosteroid poate fi mai slab decât cel al GeForce Now.
Posibil mai mult lag: Unii utilizatori au raportat că au experimentat mai mult lag cu Boosteroid.
Preț: Prețul variază, dar poate fi mai accesibil decât GeForce Now, în funcție de abonamentul ales