| devil2279 a întrebat:

Care stie de ce cand aprind pcu se vede dar cand ajung la desktop se vede negru? (acum sunt pe alt PC )

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Din ce ai desris aici nu e de la PC ci de la Windows.Probabil că ai o copie ilegală de windows și ai lăsta pe automatic actualizările și te-a găsit Microsoft-ul.Deci o reinstalare de sistem completă și de preferat cu unul original nu descărcat de pe cinesștie ce site-uri ca f i l e l i s t sau t o r e n t e.
Dacă vrei Windows 7 original(kit-ul numai că licența oricum trebuie să o cumperi):
http://www.garajul-it.com/descarca-windows-7-sp1-gratuit-si-legal/
sau dacă nu ai bani de licență atunci treci pe oppen source(pentru detalii vezi site-ul meu la pagina de sisteme de operare/linux, unde vei găsi și două distribuții proprii de Linux)
Succes

| PanaceuUniversal a răspuns:

Ai probleme cu windows-ul
3 posibile solutii :
1. Intri in Safe Mode, si incerci sa dai un Restore
2. Bagi cd-ul cu windows si faci un repair
3. Reinstalezi windowsul

Răspuns utilizator avertizat
| PanaceuUniversal a răspuns (pentru devil2279):

Pai daca nici in safe mode nu vede e de la windows...
Daca se vede scrisul de la startup... inseamna ca nu e de la placa video deci e sigur de la windows, deci ramane ultima solutie, reinstaleaza windowsul...

Dai o funda?

Răspuns utilizator avertizat