| anonim_4396 a întrebat:

Care stie sa ma ajute sa folosesc gps pe Nokia n97 am incercat multe dar tot nu merge ce sa fac?sad

Răspuns Câştigător
| leiciu a răspuns:

Intra in Aplicatii>Location>Positioning>Positioning methods si activeaza DOAR Integrated GSP iar daca sunt celelalte activate deactiveaza-le. Dupa iesi la poarta(undeva afara din casa)si deschide-l si asteapta sa te gaseasca. P.S.big grinaca nu ai harta Romaniei descarc-o sau daca o ai fa-i un update deoarece ultima versiune a hartii are mai multe detalii. Daca nu iti merge trimite-mi un mesaj.

1 răspuns:
| bulzz a răspuns:

Incearca igo merge si fara internet, daca nici asa nu functioneaza reviono