| Sadop a întrebat:

Care sunt avantajele unei tablete cu 3G?

Răspuns Câştigător
| gabitzu11 a răspuns:

O tableta cu 3G este o tableta in care poti insera o cartela SIM/microSIM ce are un pachet de date activ de la unul dintre providerii de internet si telefonie. Cel mai des intalnit este la Orange Vodafone si cosmote. Avantajul este ca nu depinzi de o retea wi fi si poti avea net oriunde te afli, pe drum, in masina, etc.

| Sadop explică (pentru gabitzu11):

Deci daca tableta are 3G nu mai am nevoie de router?

| alexpirvan a răspuns (pentru gabitzu11):

Ai grija, ca totusi nu toate cu 3g au si sim...si de asemenea si unele tablete fara 3g pot functiona cu un stick printr-un cablu otg

5 răspunsuri:
| stroedaniel13 a răspuns:

O tableta 3G este o talbeta in care poti introduce o cartela SIM. Cel mai des intalnit este la Orange, Vodafone si Emag, nu mai ai nevoie de un router, poti avea internet oriunde

| stroedaniel13 a răspuns:

Singurul avantaj este ca poti baga cartela cu internet.

| Mady24365768 a răspuns:

O tableta cu 3G este o tableta in care poti introduce o cartela de internet!love struck
Si nu, numai ai nevoie de router, decat daca vrei sa-ti cumperi. Fundita?puppy dog eyes