| LuS[z] a întrebat:

Care sunt caracteristicile unui produs alimentar?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Caracteristicile generale ale unui produs sunt: integritatea ambalajului, eticheta care trebuie să cuprindă un minim de informații ale produsului: termenul de expirare, condiții de depozitare, compoziție, adresa producătorului, etc.
Pa, pa.

5 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Caracteristici generale: valoare nutritiva, biologica si energetica.

| Wtf9000 a răspuns:

Comestibil, mai exact.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrebarea nu e determinanta. zi si tu un produs ca sa iti pot da detalii despre caracteristicile salewinking

| csintalan a răspuns:

... una dintre cele mai importante este caloria pe 100 g,...

| nicp a răspuns:

E mancabil.