| mihaella00elena a întrebat:

Care sunt cele mai bune marci de laptopuri?happy

Răspuns Câştigător
| Dannyjj a răspuns:

Am uitat să menționez că acele laptopuri Alienware costă între 2.000 și 5.000 de Euro, dacă nu ai bani de un astfel de calculator, altă marcă de laptopuri bune este Apple, de exemplu modelul Apple MacBook Pro MC373LL/A 15-inch cu un procesor Intel Core i7(acest procesor Intel Core i7 este cel mai bun la ora actuală)
http://www.amazon.com/......B003G2ZKLS
Apoi mai sunt și alte mărci bune și mai ieftine ca HP, Acer, Dell, Toshiba, etc.
Dar nu mărcile contează, ci:
-Procesorul, in primul rând,
-Ramii,
-Placa video,
-Hard Diskul,
-Paca de sunet,
-Frecvența monotorului precum și dimensiunea acestuia,
-Pentru unii și numărul placilor de rețea,
-Numărul de porturi usb,
-Durata bateriei(dacă vrei laptop, atunci sunt sigur că te uiți și la durata bateriei),
-Diferite accesori încorporate ca Tv tuner, telecomandă pentru playere, bluetooth, webcam, microfon, card reader, etc.
-Și de ce nu, aspectul, forma și designeul laptopului.
-Pe lângă toate astea, mai contează și bugetul fiecăruia;)

23 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Apple si te linistesti! cea mai mare viteza la puterea 3, cel mai subtire laptop din lume, nu se viruseaza! http://www.apple.com/ro/

Apache
| Apache a răspuns:

Apple sunt cele mai bune! Dar au preturi prea mari!
Mai sunt HP, Dell.etc!
Pana la urma ce e scump e bun! de ex Sony nu e un producator de laptopuri inrait...dar face unul din cele mai bune laptopuri din lume ...si anume Sony vaio!

| Narcis2007 a răspuns:

Alienware si Apple

| Dannyjj a răspuns:

Cele gaming, Alienware
Sunt cele mai inteligente la ora actuală, au și un design extraordinar, cu acele lumini din butoane, din lateralul laptopului, etc.
http://www.alienware.com/
Și aici o prezentare http://www.youtube.com/watch?v=pMAM1Ja7rQQ

| JaJe a răspuns:

Daca vrei un laptop pentru gaming este cu siguranta ALIENWARE.

Altele ar fi: Acer, HP si MSI (recomand)

Cat despre Sony si Apple sunt si ele bune, doar ca jumatate din bani dai numai pe brand (Deci nu recomand deloc, decat daca chiar nu ai ce face cu bani).

Toshiba, Fujitsu, Dell, Samsung si Asus. no comment, nu pot critica aceste firme atata timp cat nu am lucrat pe un unul din ele.

| Robert a răspuns:

Hp, Dell, Acer, Toshiba

| Artemisia a răspuns:

Hp,si al meu e Hp si e foarte bun.

| Ciprian a răspuns:

Apple.

| marsat a răspuns:

Lenovo; Sony Vaio; Apple (preturile sunt destul de piperate)depinde ce iti poti permite.O zi buna

| IonutzAlexandru91 a răspuns:

I-am mai zis unui prieten aici. Din punctul meu de vedere nu conteaza marca, ci configuratia. Degeaba iei laptop ASUS care cica sunt bune, daca are 256 mb rami si placa video ati de 2mb integrata. Uita-te intai la configuratie si apoi te uiti la marca. Marcile nu sunt chiar atat de importante. Cred ca mai bine preferi o pereche de galosi care sunt din guma si te tin 4 ani de zile tarandu-i prin mocirla si jucand fotbal cu ei decat o pereche de adidasi de la nike care au talpa lipita cu scuipilici si daca i-ai ridicat in aer s-au rup.

| frumusik96 a răspuns:

Hp, accer cele mai bune

| andreea753 a răspuns (pentru frumusik96):

Subscriu: HP, Acer, Asus, Dell si Toshiba ar fi printre cele mai bune laptopuri. O paleta mai larga de marci poate fi vazuta si aici http://www.emag.ro/laptopuri/c unde pretul unui laptop pleaca de la 599 lei si merg pana la 17999 lei, trebui urmarite ofertele si doscounturile periodice la diverse modele, dar cred ca merita.

| Madw94 a răspuns:

Hp il ador. si Acer cele mai bune:X

| claude a răspuns:

Toshiba
Apple

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oarecum de acord cu Dannyjj, dar costa si alea. In general nu te iei dupa marca atunci cand cumperi un laptop, ci dupa configuratie, dar in primul rand: dupa pret/buget!

| idcatalin a răspuns:

La momentul de fata firma care produce cele mai bune laptop-uri este fara dar si poate Sony. Un top cu cele mai bune modele de laptop-uri gasesti pe :
http://topcadouri.ro/Top-5-Laptop.php

| AnDr3D33aLoV3 a răspuns:

Msiwinking

| Anamaria0022 a răspuns:

Apple, Asus, Acer
http://bit.ly/2dorYXc

| Neacsu_Mihai_1993 a răspuns:

Http://j.gs/3Vk5 uite aici sper sa iti fie de mare ajutor;)

| nonna a răspuns:

Categoria laptorilor(dupa mine):Hp, Acer, Asus, Apple, deel, Toshiba, Sony si celelalte eu am Acer si este foarte bun deelu nu imi place cum arata ca vara mea are deel si este urat ca aspect si se blocheaza daca vrei un laptop bun ia-ti Acer sau Hp daca vrei sa te tinatongue

| nonna a răspuns:

Acer si Hp daca vrei un laptop bun si de calitate ia-ti Acer sau Hp

| danblogro a răspuns:

Un top al celor mai bune laptopuri, facut de catre utilizatori: http://dan-blog.ro/cele-mai-bune-laptopuri.html
Voteaza si tu.

| Zichi_Md_1990 a răspuns:

Eu sincer cred ca Dell este o marca buna:-) (dar depinde si de procesor)