| sorinocneanu a întrebat:

Care sunt dezavantajele unui intuos mic si avantajele unui intuos mare?
Nu prea inteleg cum este.
Daca ai un intuos mic nu poti sa desenezi in format mai mare?
Eu cred ca poti sa desenezi si cu cel mic si cu cel mare in acelasi format mare dar cu intuosul mare ai acuratete mai mare nu?
Am dreptate?

Răspuns Câştigător
| PanaceuUniversal a răspuns:

Ce cred eu ca e principalul dezavantaj e suprafata mai mica de lucru, ceea ce duce la dificultate in adaugare de detalii daca lucrezi de exemplu pe un canvas pe pc la o rezolutie de 1920x1080