Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Care sunt programele folosite pentru crearea partiturilor muzicale pe calculator?

Răspuns Câştigător
| ALGator a răspuns:

Depinde ce fel de muzica.
Steinberg Cubase e printre cele mai bune dar costa ceva banuti, cam pe la 200 euro.
Poti sa cauti pe internet Digital Audio Workstation (DAW) pentru compozitii mai pretentioase.
Sau "online music composer" pentru compozitii mai simple.
Daca vrei sa scrii partituri dupa o inregistrare a unei piese, asta e mai complicat.
Pentru transcriere pe partitura pornind de la fisier MIDI exista softuri gratuite.

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Uite unul gratuit: http://dantanasescu.ro/......icale.html