| anonim_4396 a întrebat:

Cat costa in medie 4gb ram ddr3 si merita sa imi upgradez calculatorul de la 4gb la 8gb ram?
P.S. Imi permite placa video si cea de baza iar procesorul e ok.

Răspuns Câştigător
| Georgescu_Mihaela_1977 a răspuns:

Pai daca iti cumperi de la Kingmax costa 170 lei la frecventa de 1333 de megahertzi

5 răspunsuri:
| Eclipse a răspuns:

Intai spune ce procesor, placa de baza si placa video ai, apoi iti pot spune daca se poate sau nu.

| DaWTF a răspuns (pentru Eclipse):

CPU: IntelPentium G2020 2.9GHz
GPU: NvidiaMulti-GPUGeForce GT 630 1GB DDR
Placa de baza: gigabyte ga-h61m-ds2h motherboard

| Eclipse a răspuns (pentru DaWTF):

Placa ta de baza suporta pana in 16 gb ram, deci poti linistit sa mai adaugi 4 gb ram, placa video e destul de ok, procesorul la fel.

| sltlp a răspuns:

Cam asta e pretul: http://bit.ly/NREPy4
Ideea e ca pentru 4gb ram ai nevoie de ~150-200 lei.

Răspuns utilizator avertizat