| DeathLord93 a întrebat:

Cat costa internetu pentru laptop la vodafone stick-urile acelea pe luna?

5 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

24 euro * cu Internet Nelimitat Standard pentru 2 ani https://www.vodafone.ro/shop/usb-stick-k3765/6800061.6680025.pr

neluL
| neluL a răspuns:

Si aici ai pe luna
Abonament Cost lunar Viteza maxima Trafic initial
Internet Nelimitat Standard 8, 32 € 7, 2 Mbps 1 GB
Internet Nelimitat Plus 11, 45 € 7, 2 Mbps 2 GB
Internet Nelimitat Extra 13, 54 € 21, 6 Mbps 4 GB
Internet Nelimitat Avansat 17, 71€ 21, 6 Mbps 8 GB

| virusake a răspuns:

Netul de la Vodafone din ce am testat pana acum, e cel mai stabil internet mobil. E destul de ieftin abonamentul. Preferabil ia-l pe cel mai ieftin nelimitat sau daca il folosesti putin gadeste-te de cat ai nevoie. tongue

| Broadband a răspuns:

Sa fac ceva pe el. am si eu si merge ca dracu. iti da traficu ala de 2gb pe fiecare luna si dupa aia nu mai merge nici de-al dracu. merg eu mai repede decat el. viteza e fffff mica(15kb/sec) nu cum zic ei ca dupa consumare celor 2gb, viteza scade la 128kb/sec.
vrajeala
maxim 15kb/sec
nici pe youtube nu te poti uita.
oricum poti termina cu ei repede, pentru ca:
pe contract scrie ca viteza trebuie sa fie de 128kb/sec, si normala e 15kb/sec.
te duci la OPC le spui ca nu-si respecta ce scrie pe contract si amenzi ce vor lua, numa ei stiu.
plus ca daca ai noroc iti anuleaza contractu si ai terminat cu ei, si iti iei net de la cine vrei atunci, numa de la Vodafone sa nu mai iei.
orice net e bun... numa sa scrie pe contract NELIMITAT. bafta si termina cu ei ca cat mai repede ca dai bani degeaba.
de banii astia(eu platesc 11euro-tot stick de la Vodafone), la 11 euro la AKTA prin cablu am viteza de 20mb/sec NELIMITAT. descarc la fel tot timpul. NISTE JEGOSI astia de la Vodafone
dracu m-a pus sa iau de la ei.

| šρяίηģ a răspuns:

Si eu am si platesc in jur de 10 euro pe luna.
Sfatul meu este sa nu iti iei Vodafone pentru. ca nu functioneaza bine tot timpul si viteza la care merge nu este cea prezentata de ei. la fel si zona de acoperire.
Take carehappy!