| ღAnonimღ a întrebat:

Cat de buna e placa video AMD Radeon R7 250 1GB GDDR5 pentru gaming?

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Detalii maxime la ultimele aparitii in materie de gaming, placa aia nu prea ruleaza. In schimb, este o placa video decenta, poate rula in schimb jocurile la rezolutie mare, un preset low-medium.

| ღAnonimღ explică (pentru Jipa95):

Am vazut ca ruleaza battlefield 4 la high thinking ruleaza jocuri gen far cry 3, tomb raider, assasins creed, skyrim?

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru ღAnonimღ):

Assassin creed unity nici o sansa, restul da o sa mearga pe medium poate chiar high

| Jipa95 a răspuns (pentru ღAnonimღ):

Depinde si de optimizarea jocului. Astea care sunt optimizate pentru AMD, vor merge mult mai bine ( tomb raider, alien isolation, etc )

9 răspunsuri:
| ksuper31 a răspuns:

Eu o am si imi satisface nevoile de gaming ce implica: CS:GO, Dota2, Far Cry 3, Warcraft 3, Gmod, Hitman Absolution, Sleeping Dogs. Poate rula Far Cry 3 la high max rezolution, deci merg jocurile aparute la zi, pe minim/ medium.
P.S: Daca o cumperi, iti ofera si doua jocuri gratis la alegere. Eu am ales Hitman si Sleeping Dogs.
Succes!

| Jipa95 a răspuns (pentru ksuper31):

Vise, vise. Iti da un amarat de cupon bronze reward care nu include Hitman si Sleeping dogs. Cel mai frumos joc la bronze este dirt 3. Numai la placile video high end primesti un gold reward, acolo poti alege si speeping dogs.

| ksuper31 a răspuns (pentru Jipa95):

Ai dreptate. Atunci era oferta cu doua jocuri.

| RaduTN a răspuns:

Este o placa video destul de buna pentru gaming.

| TwiSt1997 a răspuns:

Este bunicica. Duce mai toate jocurile low/medium si unele high..Vezi poate prinzi vreo oferta de bf si sa-ti iei un 260.

| Tariceanu a răspuns:

Este o placa video buna http://bit.ly/1BIbDAR