| nomad14 a întrebat:

Cat de buna este placa video Intel HD Graphics? Multe laptop-uri au aceasta placa, merg filme HD, jocuri noi?

Răspuns Câştigător
| PaulCCraciun a răspuns:

Este o placa integrata, asa ca sa nu te astepti la nfs shift sau call of duty ( de la world at war in sus), uite aici niste joace ce merg pe placa aia:http://forum.computergames.ro/......hics.html; jocurile care le vezi pe acolo, deus ex, call of duty, sunt jocurile mai vechi nu astea noi. Eu am un ATI 1GB si posibilitatile sunt limitate in ceea ce priveste jocurile, sa nu mai zic de o placa integrata. Am auzit pe unii care jucau GRID, dar in conditii mai putin decat decente, acum, instaleaza si tu si testeaza pe "propria piele". "Succesuri"

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| zozo74 a răspuns:

Da este bun pentru vizualizat filme din cate stiu automat converteaza filmele in format HD (calitate foarte buna ) insa pentru jocuri noi nu va recomand deoarece este o placa integrata si nu dedicata. Bafta Fundita?

| KDily a răspuns:

Si eu am un laptop Acer cu placa Intel hd grapchis si e integrata sa nu te iei dupa kyle ca a lui poate e dedicata sau are setarile pe low. daca nu e asa atunci nu stiu

| KDily a răspuns:

Si eu am un laptop Acer si am placa video INTEL HD GRAPCHIS si iti merg jocuri de aste mai vechi un pic. daca vrei jocuri trebuie sa iti iei de alea mai vechi sau compatibile sau atunci nush.nu te lua dupa kayle ca el o are dedicata cred sau are toate pe low la joc daca nu e asa habar n-am

| nicu777 a răspuns:

Si eu am placa de asta si merg si jocurile noi astea sunt prosti! assassin"s creed revolusion fara probleme gta iv
mx vs atv reflex! etc

| nicu777 a răspuns:

De aia ma joc assassin's creed 3 fara probleme ca i placa care merg numa jocuri vechi asa-i?

| Mihai_Eric_1971 a răspuns:

Eu as vrea sa imi iau i3 si aceasta placa video Intel HD graphics 4400 Mi-ar merge CS:GO la 100 fps?

| Sentes_Andrei_Gabriel_2000 a răspuns (pentru Mihai_Eric_1971):

E placa video integrata daca iti iei i3 va trebui sa iti pui o placa video dedicata. Bafta!

| antonio06062001 a răspuns:

Paul1991,spui ca nu merge call of duty de la word at war in sus?! Te contrazic, mie imi merge cu procesor Intel Celeron de 2, 40, 4GB RAM, si Intel HD Call of Duty Modern Warfare 3 la maxim fara probleme. Uitati niste jocuri care merg la minim:
NFS Most Wanted 2012
cum am spus COD MW3
COD MW1
Assasin's Creed Revelations
Bafta la jucat!