| YourTreachery a întrebat:

Cat mai urgent va rog! Mi-am facut ieri un cont de yahoo pentru a-mi face un cont Facebook.Dar pe telefonul meu am mai multe facute.Bun...si acum cand vreau sa imi fac Facebookul,bag emailul,datele,tot, si dupa ce bag parola(parola de la acel cont yahoo) doar vad ca imi apare "contul care detine adrea de mail pe care ai introdus-o a fost dezactivat".Ce vrea sa fie asta? Pana acum mergea....si tot cu cont yahoo le-am facut pe toate! Ce pot sa fac sa mearga? Vreau cu orice pret alt cont! Cu gmail nu pot.Va rog mult de tot ajutati-ma! dau funda.

10 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Poate te-au detectat cei de la Facebook ca ai mai multe conturi si ti-au dezactivat din ele. E voie sa ai unul singur.
Nu am inteles de ce bagi parola de la contul Yahoo pe Facebook. Facebook are parola separata, nu trebuie sa-i dai parola de Yahoo.

| Clorox a răspuns:

Yahoo a fost inchis luna asta, acum o saptamana parca, nu mai stiu. Trebuie sa-ti faci cont de gmail si sa te conectezi cu el, yahoo este si va fi inchis de acum.

| Lioana a răspuns (pentru Clorox):

Nu Yahoo a fost inchis ci doar un serviciu de la Yahoo. Messengerul. Mailul functioneaza in continuare. E cel mai utilizat site de mail. E mai bun decat Gmail.

| Clorox a răspuns (pentru Lioana):

Am inteles, imi cer scuze atunci happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-a fost dezactivat contul Facebook.

| Peridava a răspuns:

Yahoo nu mai functioneaza de pe 17 iulie si, din cate am inteles, Facebook nu le mai accepta.
De ce nu poti face cont Gmail?

| Lioana a răspuns (pentru Peridava):

Yahoo Messenger nu mai funcționează din 17 iulie. Yahoo Mail functioneaza in continuare.

| YourTreachery explică (pentru Peridava):

Pe gmail nu primesc codul de confirmare de Facebook.Am mai incercat si nu l-am primit.

| Peridava a răspuns (pentru YourTreachery):

Am inteles desi, ma mir.

| andy14 a răspuns:

Pe gmail de ce nu poti? Este mai usor daca incerci de pe un pc