| smashalex a întrebat:

Cat mi se ia din Ram/HDD daca reformatez calculatorul?

Răspuns Câştigător
| RodicaBinar a răspuns:

Dacă formatezi o partiţie, înseamnă că ştergi totul de pe ea. Asta trebuie să-i faci C:\-ului, adică cel unde ai Windows.
În plus, instalează pe x64, ca să îţi vadă tot RAM-ul. Windows-ul pe x32 nu vede tot RAM-ul. Adică, dacă ai 4GB, s-ar putea să îţi vadă doar vreo 3.5 GB.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ti se ia nimic de ce s ar lua?

| horia2012 a răspuns:

Nu e nicio legatura intre RAM, HDD si formatare. Prin formatare se sterge partitia respectiva. Ca marime, ramane la fel. Nu-ti ia nimic, nu pierzi nimic.

| firstboy a răspuns:

Nimic.

| margaaaaaaaaaa a răspuns:

Foarte putinn