| iwancelgroaznic a întrebat:

Cat timp tine un laptop?
Un laptop pe la 2.500-3.500 lei cam cati ani tine pana se strica?

Răspuns Câştigător
| rossi46 a răspuns:

Nu are nicio relevanta pretul laptopului. Poate rezista 20 de ani sau se poate strica dupa 1 an. Spre exemplu am un laptop IBM din 2003 si merge perfect si acum insa nu-l mai folosesc pentru ca este depasit ca performante. Tu trebuie sa ai grija sa nu-i aplici socuri fizice si sa-l feresti de umiditate. Restul mai tine si de noroc sa nu ti se arda anumite componente care nu poti fi inlocuite.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Totul depinde de noroc, respectiv cat l-ai nimerit de fiabil si de cum il ingrijesti, poate sa tina multi ani(chiar peste 10 ani) ori sa se strice ceva maine, sper sa fie prima varianta. Numai bine!