| g4mma a întrebat:

Recomandati-mi un laptop pana in 2.500 lei, fara Acer, minim: i3, 2 ghz, 4 ram, nVIDIA.N-am nevoie de el pentru gaming.Dau fundoaca!

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Http://www.altex.ro/......2gb-ubuntu

cam asta as recomanda

| Jipa95 a răspuns (pentru K0sti):

Are u serious? Atat ceri tu pe un asemenea laptop? Ai preturi ridicol de mari...

| K0sti a răspuns (pentru Jipa95):

Uite si un pret de pe la noi, cand a fost nou! Inainte de a vorbi, vezi intai ce laptop e ala, din ce clasa face parte, dupa care poti sa te miri!

| Jipa95 a răspuns (pentru K0sti):

Al' dupa amazon are mai mult ram, rezolutia la display mai ok, hdd mai incapator, placa video dedicata si ce-o mai avea el... ceea ce nu am vazut si la modelul tau. nu stiu cine ar da 2100 lei pe un refurbished sincer..cand si-ar putea lua ceva mai bun, nou precum : http://www.pcgarage.ro/......-os-white/
Nea Kosti mai taie din ele da-le...

| K0sti a răspuns (pentru Jipa95):

Am dat 4 bucati saptamana asta! Cumpara cine stie ce inseamna calitatea, nu copilasi care se uita dupa jucarii sclipicioase! Cand o sa inveti ce inseamna un Lenovo business class, un Dell business class, un Hp business class, mai stam de vorba!
Nu ti-ai pus niciodata intrebarea de ce Lenovo ala costa 50 de milioane si ala al tau costa 21?

| Jipa95 a răspuns (pentru K0sti):

Ultimul preț cunoscut (11.10.2014): 5 678, 00 RON
Pai de banii aia imi iau un ROG laughing))
Nu stiu poate sunt eu cu capu dar nu vad ce performante ar putea avea un laptop ca ala sa coste atat de mult. laughing

| K0sti a răspuns (pentru Jipa95):

Asta e, mai citeste, eu ti-l dau la mai putin de jumatate din pretul ala care a fost!

| Jipa95 a răspuns:

Pana in 2500 lei ai asa ceva : http://www.pcgarage.ro/......nux-black/
-procesor pe broadwell ( foarte ok )
- placa video foarte ok
-display generos
- construit din materiale de calitate
Stiu ca ai spus fara ''Acer'' dar intrebarea ta nu are nici o noima tinand cont ca doar pe carcasa scrie numele brandului. In res procesorul, memoriile, placa video, etc sunt fabricate de catre producatori diferiti.