| mateielisey a întrebat:

Cat tine o placa video - durata de viata.

7 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Astea nu au termen de valabilitate, cand se strica, se strica, tu daca ai o placa video de 1000lei, si scrie ca functioneaza 5 ani iar dupa 5 ani, ea inca merge perfect, ce faci o arunci? Daca da, da-mi adresa ta laughing

| laurentiu80 a răspuns:

Daca are o racire corespunzatoare si nu o overclockezi te poate tine si toata viata! Caldura excesiva este inamincul nr 1 al placilor video! De aia este bine sa-ti pui coolere in carcasa, pentru ca sa se raceasca bine componentele pentru o durata de functionare mai mare.

| WalterWhite a răspuns:

Aveam o placa video NVidia Gt8400 si m-a tinut vreo 3-4 ani

| Decebalul a răspuns:

Daca o folosesti non-stop, te tine un an, doi, depinde de placa si de unde ai luat-o.Eu am o placa de un an jumate si inca functioneaza bine.

| lor3nutza a răspuns:

Pana cand o strici laughing

| Bogdanpalintineanu a răspuns:

5 ani

| Bombardieru1997 a răspuns:

Pai depinde si de sursa si de placa video....eu am o sursa de 550 si mi s-a ars coolerul de pe placa....si trebuie sa imi iau o sursa de 600 si placa o sa mearga mult. ms.bafta